WIELKI ATLAS RYB AKWARIOWYCH 1100
Atlas na 416 stronach zawiera ok 1500 fotografii oraz opisy ok. 1120 gatunków i odmian słodkowodnych ryb akwariowych należących do 25 różnych rzędów i 122 rodzin. Wśród nich można znaleźć ryby karpiowate i kąsaczowate, płaszczki słodkowodne, prapłetwce,75 gatunków zbrojników, karpieńcowate, najeżki, ponad 300 gatunków pielęgnic (w tym endemiczne ryby z Malawi i Tanganiki), ryby labiryntowe, ryby żyworodne i wiele, wiele innych.
Każdy z gatunków zawiera dokładny opis dotyczący charakterystyki zachowania , miejsca jego pochodzenia, wymogów co do urządzenia i wyposażenia zbiornika, opisu (ze szczególnym uwzględnieniem cech dymorfizmu płciowego oraz ewentualnych form i odmian barwnych), rodzaju przyjmowanego pokarmu oraz możliwości i warunków rozrodu. Dodatkowo opis zawiera przejrzyste piktogramy ilustrujące maksymalne rozmiary osiągane przez dany gatunek, minimalną wielkość zbiornika niezbędnego do jego pielęgnacji, pożądane parametry wody (temperaturę, twardość i odczyn), stopień łatwości jego pielęgnacji i ewentualny status zagrożenia w Czerwonej Księdze Zwierząt. Specjalnymi piktogramami ostrzegawczymi opatrzono ryby potencjalnie niebezpieczne dla człowieka (elektryczne, jadowite, posiadające ostre zęby itp.) oraz zwierzęta słonawowodne i gatunki inwazyjne.
Autorzy:
dr Paweł Zarzyński
z zamiłowania akwarysta. Ryby hoduje niemal nieprzerwanie od 1985 r. Do jego ulubionych należą płaszczki słodkowodne, zbrojniki i inne sumy, drobne kąsacze oraz wszelkie ichtiologiczne ciekawostki. Zawodowo związany z zoologią od 2002 r. Pracował początkowo w sklepie zoologicznym (sprzedawał m. in. modne wówczas trofeusy, rzadkie sumy, dyskowce). Importował ryby z Ameryki Południowej, Afryki i Azji w tym oryginalne gatunki, takie jak prapłetwce, płaszczki, czy węgorze i sumy elektryczne. Organizował liczne wystawy akwarystyczne, w tym Wielką Wystawę Akwarystyczną w warszawskim ZOO. Był pomysłodawcą i twórcą trzech edycji unikalnego Konkursu Wiedzy Akwarystycznej PRIMUS INTER PARES. Jest autorem lub współautorem łącznie ok. 4400 publikacji ukazujących się w ponad 70 periodykach naukowych, popularno-naukowych, popularyzatorskich i w prasie codziennej oraz 36 książek.
dr Joanna Zarzyńska
doktor nauk weterynaryjnych, lekarz medycyny weterynaryjnej, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Studium Doktoranckiego przy Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie (jej praca doktorska została wyróżniona prestiżową Nagrodą Prezesa Rady Ministrów). Od 2006 r. pracuje naukowo na stanowisku adiunkta w Katedrze Higieny Żywności i Ochrony Zdrowia Publicznego WMW SGGW. Prowadzi m. in. zajęcia fakultatywne dla studentów z zakresu pielęgnacji zwierząt egzotycznych i słuchaczy Studiów Podyplomowych.Autorka lub współautorka ponad 1000 publikacji w tym 18 książek głównie na tematy związane z kynologią i akwarystyką. Współpracuje lub współpracowała z wieloma czasopismami branżowymi. Jest wydawcą i redaktorem naczelnym magazynów „ZooBranża” i „Pies Rasowy”.Prywatnie pasjonuje się kynologią (od wielu lat uczestniczy w wystawach psów rasowych), hippiką oraz teatrem i dobrą książką.
Format: 34x24,5 cm
Produkt możesz zamówić z dostawą do domu w dowolne miejsce w Polsce. Przejdź na stronę sklepu by złożyć zamówienie..